Bildiğiniz üzere dünya genelinde korona virüs salgını bulunuyor. Bu salgın nedeniyle pek çok insan yaşamını yitirdi. Virüsün hala aynı etki ile tüm dünyada var olması devletlerin çeşitli önlemler almasına neden oluyor.

Ülkemizde de vaka sayılarının artış gösteriyor olması ve bulaşma riskinin en aza indirilmesi amacıyla sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Sosyal yaşama adapte olan bir nesil olarak hepimiz sürekli evde kalmanın, sokağa çıkma yasağına maruz kalmanın can sıkıntısını ne yazık ki yaşıyoruz. Bu nedenle sizler için karantinada sıkıldığınızda yapabileceğiniz 12 şey listeledik!

1. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz!

Karantina zamanlarını en iyi değerlendirmenin yollarından biri hobilerinizle ilgilenmek olabilir. Sevdiğiniz şeylerle uğraşmak sıkılmanızı engelleyecektir. Resim yapabilir ya da varsa başka hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz.

2. Kutu oyunları oynayabilirsiniz!

Karantina sürecinde çeşitli kutu oyunları alarak ailenizle oynayabilirsiniz. Zekâ oyunlarını tercih edebileceğiniz gibi satranç, dama ve benzeri en çok tercih edilen oyunları da deneyebilirsiniz.

3. Film-dizi ve belgesel izleyebilirsiniz!

Elbette ki karantina sürecinde yapılabilecek en güzel şeylerden biri de film, dizi ya da belgesel izlemek olacaktır!

4. Yemek yapabilirsiniz!

Mutfakla aranız yoksa karantina sürecinde sevdiğiniz ve merak ettiğiniz yemekleri yapmayı deneyebilirsiniz.

5. Ertelediğiniz kitapları okuyabilirsiniz!

Ertelediğiniz ya da bir türlü okumaya fırsat bulamadığınız kitaplar varsa karantina boyunca bunları okuyarak eritebilirsiniz.

6. Sevdiklerinizle görüntülü konuşabilirsiniz!

Arkadaşlarınızı ya da sevdiğiniz diğer insanları görüntülü arayacak karantinayı sıkıcı olmaktan çıkarıp eğlenceli hale getirebilirsiniz.

7. Müzik dinleyebilir dans edebilirsiniz!

Elbette ruhu dinlendiren ve sıkılmayı engelleyen en güzel şeylerden biri olan müzik dinlemeyi de unutmayın!

8. Eski fotoğraf albümlerinize bakabilirsiniz!

Her evde eski fotoğraf albümleri mutlaka vardır. Ailenizle beraber bu albümlerinize göz atabilir, geçmişte nasıl bir çocuk olduğunuzu onlara sorarak resimlerinize de bakabilirsiniz.

9. Bir müzik enstrümanı öğrenebilirsiniz!

Yeni şeyler öğrenmek her zaman herkese iyi gelir. Eğer müziğe ilginiz varsa, merak ettiğiniz bir enstrüman için karantina da kolları sıvayabilirsiniz. İnternet ortamında online derslere katılabilir ya da online videolarla enstrüman öğrenebilirsiniz.

10. Ders çalışabilirsiniz!

Tabi ki de karantina da çok sıkıldığınız zaman kalkıp birikmiş ders notlarınıza göz atmayı da deneyebilirsiniz. Hem ders çalışıp hem de karantinayı verimli hale getirmek için bu çok iyi bir seçenek olabilir!

11. Yabancı dil öğrenebilirsiniz!

Yabancı dil öğrenebilir ya da bu süreçte yabancı dilinizi geliştirmeye yönelik çalışabilirsiniz.

12.  Araştırma yapabilirsiniz!

Merak ettiğiniz konularda derin araştırmalar yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız karantinada sıkıldığınızda yapabileceğiniz 12 şey listesinin sonuna geldik. Keyifli ve sağlıklı karantinalar diliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir