Ders çalışırken yanımızda atıştırmalık olmalı mı sorusu son dönemde en çok merak edilen soruların başında yer alıyor. Pandemi nedeniyle ülkemizde uzaktan eğitim metoduna geçilmesi bu sorunun artış göstermesine nende oldu demek yanlış olmayacaktır. Çünkü öğrenciler tüm gün evde ve canlı derslere katılırken süreli bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyuyor.

Peki, uzmanlar ders çalışırken bir şeyler atıştırmayı öneriyor mu? Bu sorunun yanıtını merak ediyor ve araştırıyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü sizler için bu sorunun en ince ayrıntısına kadar yanıtlarını hazırladık. İşte, uzmanlara göre ders çalışırken atıştırmalık olmalı mı sorusunun yanıtları sizlerle…

Ders çalışma programında yemek saat yer almalı!

Uzmanlara göre ders çalışırken yanımızda atıştırmalık olmalı mı sorusunun net yanıtı hayırdır. Yani ders çalışma sırasında yemek yemek kesinlikle dikkati dağıttığı için ve akabinde çalışma ortamını da kirlettiği için önerilmiyor. Ancak bu aralar pandemi nedeniyle uzaktan eğitim almak zorunda kalan ve aynı zamanda karantina nedeniyle de evden çıkamayan öğrencilerin geneli bu sorunla başa çıkmakta güçlük çekiyor. Eğer siz de ders çalıştığınız sırada ya da canı derse katıldığınız sırada sürekli bir şeyler atıştırmak istiyorsanız bu durumu disipline etmeniz gerekiyor. Okuldayken derslerde bir şey yiyip içmenin yasak olduğunu kendiniz hatırlatarak bu konuda disipline olabilirsiniz. Peki, kuru yemiş, kuru üzüm, leblebi ve benzeri atıştırmalıklar yemek de ders çalışmayı olumsuz etkiliyor mu?

Ufak atıştırmalıklar tüketebilirsiniz!

Ders çalışırken yanımızda atıştırmalık olmalı mı sorusuna yukarıda katı bir şekilde hayır dedik. Ancak bu hayır yanıtını tabii ki de çok ağır ve yağlı olan yemekler, ekmek arası ya da sandviçler için ifade etmiştik. Ders çalışırken ya da canlı derslere katılırken kuru yemiş, leblebi, ceviz ve benzeri besinler tüketebilirsiniz. Bunlar dikkatinizin dağılmasına neden olmaz. Hatta bu tarz sağlıklı besinleri tüketmek zihninizi bile açabilir. Bir de eğer çok uzun süreli bir çalışma saatine katıldıysanız ve dersten çıkmanız mümkün değilse arada atıştırmalık konusunda ufak kaçamaklar yapabilirsiniz. Molalarda kendinize şahane meyve tabakları hazırlayıp da tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir